5:2
(1:1, 3:0, 1:1)
Komentuje: Kalo

Odo mňa to je na dnes z toho zápasu všetko, prajem pekný deň.

Svetový šampionát juniorov pokračuje ďalším stretnutím. Už o pár minút odštartuje zápas skupiny A, v ktorom vyzvú Nemci Švédov.

Najlepší hráči oboch tímov:
Fínsko – Oliver Kapanen
Slovensko – Peter Repčík

Fíni zaslúžene triumfovali a hoci sme na strely triumfovali pomerom 24:23, ostávame bez bodov.

Slovenskí hokejisti v tretej tretine dokázali znížiť zásluhou Petra Repčíka na 4:2, následne si však nedokázali ustrážiť Lamberta, ktorý strelou na bližšiu tyč definitívne uzavrel podobu dnešného výsledku.

59:15
Fíni opäť len vyhadzujú, hru tvoríme v posledných okamihoch my, chýbajú šance.

58:27
Mešár doviezol puk do útočného pásma, posunul ho do obrany na Nemca, ale Lampinen ostal pripravený.

57:46
Ofsajd nášho tímu a nasledovať bude posledná reklamná prestávka dnešného duelu.

56:30
Sýkora našiel odrazený puk a hľadal pred odkrytou bránou Mešára, ten nedokázal zasiahnuť puk!

55:36
Fíni opäť kontrolujú puk na hokejkách. Smerom dopredu sa už neponáhľajú.

54:30
Kemell našiel v obrovskej šanci Olivera Kapanena, fantastický Marinov!

52:18
Prečíslenie dvoch proti nikomu. Petrovský zakombinoval s Honzekom, ale Lampinen sa bleskovo presunul!

51:38
Rönni to skúšal rovnako ako Kapanen pri treťom góle. Jeho obtočenie úspech neslávilo. Reklamná prestávka.

51:00
Dobrý úsek našej reprezentácie, Dvorský si ale puk spoza brány medzi kruhmi nedokázal prevziať.

50:17
Kapanen s Koivunenom išli do útočného pásma, ich snahu zastavil ofsajd. Reklamná prestávka.